ZOSTAW KONTAKT

Sprowadzenie samochodu ze stanów jest obarczone szeregiem kosztów jakie musisz ponieść zanim auto znajdzie się pod twoim domem. Poniżej możesz znaleźć listę takich kosztów.  podzieliliśmy wszystkie koszty na 3 kategorie, bazując na terytorium, na którym je poniesiesz. 

KAUCJA

CENA

TRANSPORT LĄDWOY

TRANSPORT MORSKI

400- 1800 USD

250- 1500 USD

6%

450 EURO

10%

19-21%

ROZŁADUNEK KONTENERA

CŁO

VAT

UE

TRASPORT POD WSKAZANY ADRES

NAPRAWA

AKCYZA

REJESTRACJA

PL

1000- 1700 ZŁ

3,1- 18,6%

256 ZŁ

Pojazdy odbieramy niezwłocznie po zakupie. Są transportowane do 7 portów z którymi współpracujemy w Usa: New york, Savannah, Miami, Houston, Los Angeles, San Francisco, Seattle oraz w kanadzie: Toronto, Montreal, halifax, Vancouver.  ceny są zależne od lokalizacji samochodu, średni koszt to wydatek od 250 USD do 1000 USD. W przypadku samochodów typu over size to koszt do 2000 USD.  

Cena zależna od lokalizacji i wynosi od 500 do 1200 USD. Warto podkreślić, że od 2022 roku pojazdy elektryczne/ hybrydowe są traktowane przez linie oceaniczne jako towar niebezpieczny. Z tego względu wysyłka takich pojazdów jest droższa i kosztuje od 200 do 500 USD więcej. 

Jest to kwota za jaką udało nam się kupić twój samochód + prowizja domu aukcyjnego, która wynosi średnio 6% ceny.

Przed przystąpieniem do licytacji jesteś zobowiązany wpłacić 15% deklarowanej kwoty.

Za rozładunek kontenera oraz formalności celne zapłacisz około 450 Euro. 

W przypadku samochodów osobowych jest to 10% ceny.

Podatek VAT wynosi 19% w Niemczech oraz 21% w Holandii.  Climy pojazdy w tych państwach ponieważ procedury są mniej skomplikowane, a to skraca czas całego transportu twojego samochodu do Polski.

Koszt przyjazdu samochodu od portu pod docelowy adres wacha się od  1000 zł do 1700 zł. Warto podkreślić, że samochody podróżują lorą i rozładunek musi być dostosowany pod ten typ pojazdu. W przypadku większych uszkodzeń potrzebny jest widlak, który trzeba zorganizować. Firma Moto- Poland we Wrocławiu posiada miejsce do bezpiecznego rozładunku oraz widlak, którym samochód można przełożyć na lawetę. 

Praktycznie wszystkie samochody sprowadzone ze Stanów wymagają naprawy. Ceny nie da się jednoznacznie określić, ponieważ każde uszkodzenie jest inne. Dzięki doświadczeniu, jesteśmy w stanie oszacować na 90%  koszty naprawy już na etapie wyboru licytacji. 

Podatek akcyzowy to wydatek 3,1% lub 18,6% i uzależniony jest od pojemności silnika do 2.0l oraz powyżej 2.0l. Samochody z napędem hybrydowym mają pomniejszoną akcyzę o 50%, a elektryki o 100%. 

 

Każdy klient otrzymuje opinię biegłego sądowego rzeczoznawcy po przyjeździe samochodu do polski, co sprawia, że jego wycena jest niepodważalna przez urząd skarbowy. 

Koszt rejestracji samochodu to wydatek 256 złotych. Do kosztów rejestracji musimy doliczyć dwa razy po 100 zł za przeglądy rejestracyjne. 

Warto podkreślić, że zakup samochodu, wszystkie powyższe opłaty oraz naprawa uszkodzonego samochodu wyniesie cię mniej niż ten sam model kupiony na rynku europejskim. Podane przez nas koszty są na bieżąco aktualizowane, na podstawie najświeższych danych. 

MASZ PYTANIA? POTRZEBUJESZ WYJAŚNIENIA LUB POMOCY? 

POROZMAWIAJ Z NAMI

15%

USA

Napraw auto z nami!

KOSZTY SPROWADZENIA SAMOCHODU Z USA

SYGNET MOTO- POLAND AUTA Z USA

 

© 20223 COPYRIGHT MOTO- POLAND

WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE

REALIZACJA: Anzorge Design

 

 

 

 

MOTO- POLAND

POLITYKA PRYWATNOŚCI

KONTAKT

KONTAKT@MOTO-POLAND.PL