ZOSTAW KONTAKT

SYGNET MOTO- POLAND AUTA Z USA

 

© 20223 COPYRIGHT MOTO- POLAND

WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE

REALIZACJA: Anzorge Design

 

 

 

 

MOTO- POLAND

POLITYKA PRYWATNOŚCI

KONTAKT

KONTAKT@MOTO-POLAND.PL

proces sprowadzenia

Jak przebiega proces sprowadzenia samochodu? 

Sprowadzenie samochodu z zagranicy to jedno z najczęściej wybieranych rozwiązań przez osoby, które chcą kupić używany pojazd w dobrej cenie. Jednym z popularnych rynków dla takiego importu jest USA – kraj, który słynie z bogatej oferty samochodowej oraz korzystnych cen. Jednakże, proces sprowadzenia auta z tego kraju wiąże się z pewnymi krokami i wymaga dokładnej analizy oraz spełnienia określonych formalności. W tym artykule postaramy się przybliżyć, jak przebiega proces sprowadzenia samochodu z USA do Polski i jakie kwestie należy wziąć pod uwagę, aby zakończyć transakcję sukcesem.

W moto poland nie wystawiamy dostępnych aukcji, szukamy aut szytych na miarę, indywidualnie dla każdego klienta. 

Jak przebiega cały proces sprowadzenia auta?

9. Odbiór samochodu

Najlepszy etap współpracy czyli wydanie samochodu. W przypadku kiedy decydujesz się na kompleksową obsługę importu będzie na Ciebie czekał samochód gotowy do jazdy. Jeżeli chcesz odebrać samochód prosto z USA i samodzielnie naprawiać samochód, nie stanowi to dla nas żadnego problemu, odbierzesz samochód prosto z lory ;) 

8. Formalności

Załatwiamy za Ciebie wszystkie formalności związane ze sprowadzeniem auta. W tym samym czasie są przygotowywane i tłumaczone dokumenty potrzebne do rejestracji samochodu.  Dostajesz również opinie rzeczoznawcy potrzebną do zapłaty akcyzy. Pamiętaj, że do rejestracji potrzebne jest również badanie techniczne!  

7. Naprawa + przystosowanie auta 

Nie masz czasu na naprawianie samochodu i chodzeniem za mechanikami? Naszą firmę wyróżnia możliwość naprawy samochodu pod naszym nadzorem. Zawsze rzetelnie i indywidualnie podchodzimy do każdego samochodu. Doświadczenie i współpracę z profesjonalnymi warsztatami pozwalają nam na szybką i dokładną naprawę samochodu. My zajmujemy się wszystkim, Ty dostajesz auto naprawione, czyste i przystosowane do warunków europejskich. Koszty i możliwości naprawy są w całości konsultowane z właścicielem pojazdu. 

6. Transport auta do Polski

Samochód będzie w Polsce za oko 8-10 tygodni. Po rozładowaniu auta z kontenera auto  zostaje oclone. Monitorujemy cały proces transportu o czym klient jest informowany za pomocą wybranej formy komunikacji: sms, whatsapp, telefonicznie. W razie pytań, jesteśmy cały czas do Waszej dyspozycji. Gdy auto pojawi się w Polsce, możesz go zobaczyć już posprzątane i po zrobionym wstępnym przeglądzie technicznym we współpracującymi z nami warsztatami.  

5. Finalizacja zakupu

Gdy aukcja zakończy się sukcesem należy w ciągu 48 godzin wpłacić resztę kwoty potrzebnej do sprowadzenia pojazdu. Jest to wymagane aby uniknąć dodatkowych opłat.  Klient dostaje też zestaw zdjęć pojazdu z amerykańskiego placu.  

4. Licytacja

Po wpłacie zaliczki przystępujemy do aukcji. Gdy kwota licytacji będzie zbyt wysoka zwracamy zaliczkę lub zostaje ona na poczet kolejnej licytacji. 

3. Umowa

Umowa podpisywana jest przed lub po licytacji. Podpisujemy ją na konkretny samochód.  Określamy w niej warunki współpracy oraz prawa i obowiązki obu stron transakcji. 

2. Wpłata zaliczki

Przed rozpoczęciem licytacji należy wpłacić 10-15% licytowanej kwoty. Już przed licytacją jesteśmy w stanie określić za ile chcemy wylicytować samochód, aby finalnie zakup był opłacalny. Wszystko odbywa się po zaakceptowaniu kwoty przez klienta.

Zaliczka jest głównie na pokrycie kosztów domów aukcyjnych w przypadku kiedy kupujący wycofa się z transakcji. Gdy kwota licytacji będzie zbyt wysoka zwracamy depozyt lub zostaje na poczet kolejnej licytacji. 

1. Wybór samochodu 

Podczas pierwszej rozmowy ustalamy jakie auta Cię interesują, dodatkowo przybliżamy Ci etapy współpracy i odpowiadamy na nurtujące Cię pytania. Wybieramy dostępne samochody i po Twojej akceptacji czekamy na licytację. 

 

Warto podkreślić, że większość samochodów z USA jest uszkodzonych. Lata doświadczenia pozwoliły nam na wycenę naprawy po zobaczeniu szkód. Dodatkowo przed licytacją otrzymujecie od nas informację o stanie samochodu od naszych ekspertów. Możemy dowiedzieć się ile samochód miał właścicieli, czy miał szkody lub czy przebieg jest prawdziwy. Korzystamy z pomocy płatnych raportów takich jak CARFAX, AUTOCHECK, EPICVIN, INSTAVIN.

Zobacz ile wynoszą konkretne opłaty

związane ze sprowadzeniem

samochodu z USA

Koszty sprowadzenia

Jak przebiega proces sprowadzenia samochodu?